مهلت ارسال چکیده مبسوط مقالات به همایش تا 10 مهرماه تمدید شد.درباره سمینار صنعت سیمان و افق پیش رو

 
به دلیل گستردگی و افزایش کارخانجات سیمان در ایران، در سال‌های گذشته سمینارها و نمایشگاه‌های متعددی درباره صنعت سیمان تشکیل شده است.
این سمینارها اغلب به همت انجمن صنفی کارخانجات سیمان، دانشگاه‌ها و برخی موسسات تشکیل شده. ودر هریک موضوعات خاصی مورد بحث قرار گرفته است و معمولا نمایشگاه جانبی از شرکت‌های مرتبط با صنعت سیمان در کنار آن تشکیل شده که ماشین‌آلات، تجهیزات و خدمات مورد نیاز صنعت سیمان در آن ارائه شده است.
شرکت سیمان لار سبزوار  و دانشگاه حکیم سبزواري از چند سال پیش همکاری ثمربخشی را آغاز کرده‌اند و توانسته‌اند همکاری صنعت و دانشگاه را به مفهوم واقعی کلمه تا حدود زیادی محقق سازند.
با توجه به بحث‌های انجام یافته و برآوردهای نیازهای صنعت و توانايی‌های دانشگاه، این جمع‌بندی حاصل شد که در صورت برگزاری سمیناری بتوان برخی مسائل و مشکلات صنعت سیمان را، که تا بحال توجه چندانی به آن‌ها نشده است، را مورد بحث و بررسی قرار دهد تا از این طریق بتوانند نتایج تحقیقات و مطالعات خود و سایر دست‌اندکاران و پژوهشگران را به جامعه صنعت سیمان ایران ارائه دارند و از این راه گامی به سوی حل مسائل و مشکلات برداشته شود.
با توجه به چالش‌های امروزی زیست‌محیطی و صنعت سیمان و برخی مسائل پیش رو، نام سمینار "صنعت سیمان و افق های پیش رو " انتخاب شد.
از پژوهشگران و دست‌اندرکاران عزیز صنعت سیمان خواهشمند است برای اطلاع از رئوس مطالب و ریز برنامه‌های سمینار و  ارائه مقالات و پژوهش‌های خود با دبیرخانه سمينار تماس حاصل نمایند.